Архива на ознаки: exterior wall lighting

набавка на боја на ламба од 2300-2400к линија за проект за надворешно осветлување на wallидови

ip65 водоотпорен 50мм со код rgb smd 5050 предводена од пикселна светлина извор на светлосна точка (4)

Постојат многу видови на бои со LED светилки. Конвенционалните бои се бели 6000K, топло бело 3000K, топло жолто 2500K, златно жолти светла од 2000K и целосна боја RGB. Сепак, клиентите честопати прашуваат за температурата на бојата од 2300-2400к светлосни линии. Верувам дека кога ќе ја погледнете температурата на бојата, you will feel warm […]